Yeni hedeflerle, yeni eserlerle! #YolaDevam
Hakkımda

Rıza Sümer

AK Parti Kepez Belediye Başkan Adayı

Rıza Sümer, 2 Eylül 1973 tarihinde doğmuş olup Antalya’da ilk ve ortaöğrenimini tamamladıktan sonra 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 2000 yılından bu yana Antalya Barosu’na kayıtlı serbest avukatlık yapmaktadır.

Siyasi kariyerine lise döneminde Refah Partisi Gençlik Kolları’yla başlayan Rıza Sümer, AK Parti’nin kuruluşuyla birlikte 2001 yılında siyasi hayatına adım atmıştır. AK Parti’de Muratpaşa Teşkilatı’nda görev alan Rıza Sümer, çeşitli dönemlerde Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı, İl Yönetim Kurulu üyeliği, Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı gibi önemli görevlerde bulunmuştur. 2015 yılında gerçekleşen Antalya İl Olağan Kongresi’nde AK Parti Antalya İl Başkanlığı görevine seçilmiştir.

Antalya İmam Hatip Lisesi Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Antalya Ahlak ve Kültür Çevre Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği üyeliği gibi sosyal sorumluluk projelerinde de aktif rol üstlenen Sümer, evli ve dört çocuk babasıdır.