Yeni hedeflerle, yeni eserlerle! #YolaDevam

Türkiye Yüzyılı Kepez'in Yüzyılı Olacak

Türkiye Yüzyılı Kepez’in Yüzyılı Olacak

“TÜRKİYE YÜZYILI’NI, MAHALLELERİMİZİ KALKINDIRARAK BAŞLATACAĞIZ”

Cumhur İttifakı Kepez Belediye Başkan adayı Rıza Sümer, “Türkiye Yüzyılı, Kepez’in Yüzyılı Olacak” temalı proje tanıtım toplantısını Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdi. Yeşil Kepez hedefiyle salonu bitkilerle donatan Sümer, sosyal belediyecilik alanında yapacağı çalışmalara vurgu yaptı. Sümer, “Kepez Belediyesi, her yıl yayınlanan stratejik planlarında kendi hedeflerinin üzerine koydu. Ve şimdi yeni hedeflerine hazır. 22 yıllık AK Parti iktidarında 100 yıllık sorunları çözen bir iradeden sonra ‘Türkiye Yüzyılı’nı, mahallelerimizi kalkındırarak başlatacağız” dedi.

Kepez Belediye Başkan adayı Rıza Sümer, gelecek 5 yıl içinde gerçekleştirmeyi hedeflediği projeleri geniş bir katılımla açıkladı. Proje tanıtım toplantısına, Ak Parti İl Başkanı Ali Çetin, Ak Parti Milletvekilleri Mustafa Köse, İbrahim Ethem Taş, Tuba Vural Çokal, Ak Parti geçmiş dönem milletvekilleri, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Mehmet Çivik, Kepez İlçe Kadın Kolları Başkanı İlknur Kurt, MHP Kepez İlçe Başkanı Server Ersoy, BBP İl Başkanı Mustafa Yımaz, Ülkü Ocakları Kepez İlçe Başkanı Oğuzhan Dinçer, belediye başkan adayları, parti yetkilileri, çok sayıda vatandaş ve basın mensupları katıldı.

Tütüncü’ye Teşekkür
Av. Rıza Sümer, konuşmasına Cumhur ittifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek başladı. Sümer, “20 yıl boyunca hiçbir mazeret üretilmeden yönetilen, her anlamda yaşamaya hazır, tapu, imar, mülkiyet sorunları çözülmüş, belediyecilik hizmetleri rayına oturtulmuş bir ilçe. Özenle inşa edilen vizyon projelerin ve eserlerin, kentin en önemli noktalarına adeta nakış nakış işlendiği, hak ettiği konuma emin adımlarla ilerleyen, yıldızı parlayan bir ilçe. Belediyecilikte, yalnızca hedeflerine odaklanarak mükemmel bir ekiple ve uyumla gece gündüz çalışmış bir ekip. 15 yılda Kepezimizi Türkiye’nin örnek ilçelerinden biri haline getiren Hakan Tütüncü başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Türkiye Yüzyılı Kepez’in Yüzyılı olacak
Rıza Sümer, Kepez’in yeni hedeflere hazır olduğuna dikkat çekerek, konuşmasına şu şekilde devam etti: “AK Parti’nin siyaset anlayışında makam ve mevkiler değil, hizmet ve eserler konuşur. Biz koltuk yarışı değil, hizmet yarışı yaparız. Hakan Tütüncü başkanımız 15 yıldır kendisiyle yarıştı. “Kepez Belediyeciliği” yıllardır kendiyle yarıştı. Kepez Belediyesi, her yıl yayınlanan stratejik planlarında kendi hedeflerinin üzerine koydu. Ve şimdi yeni hedeflerine hazır. 22 yıllık AK Parti iktidarında 100 yıllık sorunları çözen bir iradeden sonra “Türkiye Yüzyılı’nı, mahallelerimizi kalkındırarak başlatacağız” diyerek, 100 yıllık hedefler koyan bir yönetim anlayışıyla geliyoruz. Bizim anlayışımıza göre, Kepez’in sadece önümüzdeki 5 yılını planlamak hem çocuklarımıza hem de Türkiye Yüzyılı hedeflerimize haksızlık olurdu. Bize büyük düşünmek yakışır. Büyük hedeflerle, Milletimiz için büyük düşünmek. Kepez için, büyük düşünmek yakışır. Biz hazırız, Kepez hazır. Türkiye Yüzyılı Kepez’in Yüzyılı olacak.”

Kepez, Ticaretin Kalbi Olacak
Kepez ilçesinin cazibe merkezine dönmesi yönündeki çalışmalara hız kazandıracaklarını aktaran Rıza Sümer, “20 yıldır kendini bu vitrine çıkarmak için hazırlayan Kepez Antalya’nın bambaşka bir merkezi haline dönüşecek. Bu vizyonla artık, Antalya Kepez’e gelecek. Antalyalı hemşehrilerimiz bundan böyle Kepez’i daha fazla tercih edecek. Çünkü Kepez önümüzdeki dönemde ticaretin, alışverişin, sosyal hayatın, kültürün, yeşilin ve doğanın kalbi haline gelecek. Diğer ilçelerimiz alınmasın ama. Kepez her dönem olduğu gibi bu dönem de kendisiyle yarışacak” diye konuştu.

Odağımız “İnsan, Şehir, Çevre”
Kepez düşünü “İnsan, Şehir ve Çevre” ögeleri üzerine kuran Rıza Sümer, ilçede gerçekleştirmek istediği projelerin her noktasında aile, çocuk, genç, yaşlı, esnaf, muhtar, dar gelirli vatandaş, emekli ve işçilerin yer alacağını ifade etti. Kepez kelimesinin anlamı üzerinden hedeflerini açıklamaya devam eden Sümer, şu ifadelere yer verdi: “Kepez’in birkaç anlamı var. Yüksek yer anlamına gelir, dağların oyuk kuytu yerlerine denir. Bir de neye denir, biliyor musunuz? Renkli tülbentlerle yapılmış gelin başlığına denir Kepez. Yani Kepez, Antalya’nın gelin başlığıdır. Antalya’nın başının tacıdır Kepez. Bir miras değil, emanet olarak gördüğümüz Kepezimizi, herkesin görmek istediği, yaşamak istediği bir ilçeye dönüştürmeye geliyoruz. Tüm projelerimizi, Kepezimizin tüm mahallelerini kapsayacak şekilde tasarlamaya çalıştık. Genelde mahallelerimizi 7 farklı bölgeye ayırdık. Bölgelerimizin tamamına hemen hemen tüm başlıklarda projeler geliştirmeye ve eserler kazandırmaya çalıştık. Günün sonunda haritaya baktığımız zaman Kepez’in gerçekten doğru planlandığını ve Kepez haritamızın çok daha efektif bir hale dönüştüğünü göreceksiniz.”

Gençlere 7.500 TL Nakit Desteği
Projelerini “Aile, Kadın, Çocuk, Genç, Yaşlı, Sosyal Belediyecilik, Şehircilik, Yüzde Yüz Erişilebilir Kepez, Yeşil Kepez, Sıfır Atık Politikası, Kültür ve Turizm, Tarım” başlıkları altından toplayan Rıza Sümer, proje başlıklarının altında birçok müjdeyi katılımcılarla paylaştı. Kepez ilçesinde yaşayan, örgün öğretimde bir fakülteyi kazanan her gence sınav başarı hediyesi olarak 7 bin 500 TL nakit desteği sağlayacaklarını açıklayan Sümer, “Kepez’de ikamet edip, bir fakülteyi örgün öğretim olarak kazanan tüm öğrencilerimize sınav başarı hediyesi olarak 7500 TL nakit desteği vereceğiz. Koşulsuz şartsız. Yeter ki üniversiteyi kazansın, yeter ki başarılı olsunlar. Kepez’in geleceği genç zihinlere emanet, onlara destek olmak bizim önceliğimiz. Ayrıca, ilk 10 bine giren tüm öğrencilere Play Station hediyemiz. Üniversiteyi bitirmiş olan ya da direkt meslek hayatına başlamak isteyen genç kardeşlerimize de her türlü destek yine Kepez Belediyesinden olacak. Gençlerimize, iş hayatlarında bir adım önde olacakları imkânlar sağlayacağız. Kepez Belediyesi Kariyer ve İş Geliştirme Merkezimizin kapsamını genişletiyoruz. İstihdam ve staj büromuzda gençlerimizin e-ticaret, yapay zeka ve dijital teknolojiler noktasındaki iş imkanlarından daha fazla faydalanmalarını sağlayacak projeler geliştireceğiz. Gençlerimize hem staj imkanı sunacağız, hem de yeni iş yeri kuracak olan gençlerimize nakit hibe destekleri sağlayacağız. Bu büro ile Kepez’de gençlerimiz işsiz kalmayacak.” diye konuştu.

Emekliler Unutulmadı
Özellikle ihtiyaç sahiplerini yalnız hissettirmeyeceğine vurgu yapan Rıza Sümer, emeklilere yönelik projelerini de paylaştı. Sümer, “İhtiyaç sahibi emeklilerimize evlere servisinde mümkün olacağı Emek Marketleri kuruyoruz. Bu marketler kar amacı gütmeyecek ve yaşlılarımızın temel ihtiyaçlarını karşılayacak. Emeklilerimizin yükünü hafifleteceğiz. Kaymakamlığımızla, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızla birlikte tespit ettiğimiz, belirlenen kriterlere haiz ihtiyaç sahibi emeklilerimize, 1 yıl süreyle 5.000TL kira desteğinde bulunacağız. Bir de kimsesi olmayan yaşlılarımız var. Onları asla öyle çaresiz bırakmayacağız. Hani bazen görüyoruz. Tek göz bir odada, yalnız başına yaşayan garip kalmış büyüklerimiz var. Onlara da sahip çıkacak, kira ve gıda desteklerimizi sürekli ulaştıracağız” dedi.

Evlenecek Çiftlere Ücretsiz Düğün Salonu
Seçim çalışmalarına başladığı günden itibaren sosyal belediyecilik yönünde çalışmalar yapacağına dair açıklamalarda bulunan Rıza Sümer, bu kapsamda hayata geçirmeyi planladıkları projeleri konuklara aktardı. “Yeni evlenecek çiftlere ücretsiz düğün salonu, yeni doğan paketi, Kepez destek kartı, Kepez sofrası” gibi çok sayıda destek tasarısının detaylarını anlatan Sümer, “İhtiyaç sahibi gençlerimiz nasıl düğün yaparım diye düşünmeyecek. Düğün salonları bizden. Ayrıca kızlarımızın hayali de genelde kır düğünüdür. İnşallah 4 farklı noktada kır düğünü alanları oluşturacak ve genç kızlarımızın hayallerini de gerçeğe dönüştüreceğiz. Her yeni doğan bebeğimizin ilk hediyesi Kepez Belediyesi’nden. Kepez’de ikamet eden ailelerimizin doğan çocuklarına hediye olarak yenidoğan paketi hazırlıyoruz. İlçemizde ikamet eden ihtiyaç sahibi hemşerilerimize Vakfımız üzerinden sosyal yardım kartı verilmek suretiyle nakdi yardımda bulunulacağız. Kepez’in en güzel lokasyonlarında şöyle ailecek bir yemek yiyelim diyeceksiniz. Hem de en lezzetlisini en uygun fiyatlarla. Kepez Sofrası’nı belediyemiz işletecek ve gerçekten ailenizin dışardaki sofrası olacak” dedi.

Yeşil Kepez
Tanıtım toplantısına gelen konuklara çam fidanı hediye ederek Yeşil Kepez başlığına vurgu yapan Rıza Sümer, Yeşil Kepez teması kapsamındaki tasarılarını şu şekilde açıkladı: “Özellikle tüm projelerimizden bahsettikten sonra yeşil hassasiyetimizi sona bırakarak ilerledik. Bu şu demek, hem yeşile zarar vermeden çalışacak, hem de çalışmalarımızı bitirdikten sonra etrafı yeşerterek ilerleyeceğiz. Pil Fabrikası Millet Bahçemiz Antalya’nın nefes alan yerlerinden biri olacak. Zaten Milletimizin yüzde yüz memnuniyetle desteklediği, Cumhurbaşkanımızın bu anlamda vizyonunu ortaya koyduğu Millet Bahçelerimiz Kepezimize Antalyamıza hayırlı uğurlu olsun. Kepez’in dört bir yanındaki yeşil alanları Mesire Alanları olarak halkımızın hizmetine sunuyoruz. Halkımızın kullanımına açıyoruz. Masadağı’na tüm Antalya’yı gören bir park projesi daha yapıyoruz. Bugüne kadar bildiğiniz tüm parklardan daha yeşil, daha botanik, muhteşem bir alan. Ayrıca Kepez Sofralarımızdan bir tanesini de buraya yapacağız. Hem manzaraya doyacak, nefes alacak, hem de uygun fiyatla muhteşem lezzetler tadacaksınız. Şehrimize bir simge kazandırıyoruz. Turizme yönelik de olacak bu kuleyle şehrimizi panoramik bir şekilde seyredeceğiz. Tıpkı dünyanın çeşitli başkentlerinde olduğu gibi, bu eseri de şehrimize kazandırıyoruz.”

“Önümüzdeki Yıllar, Kepez’in Yılları Olacak”
Kültür ve turizm alanında hayata geçirecekleri çalışmaları da paylaşan Rıza Sümer, konuşmasını şu şekilde sonlandırdı: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır. Biz kepezimizi seviyoruz. Biz Antalyamızı seviyoruz. Görevimizi en iyi şekilde yapmak için yola koyulduk. Önümüzdeki yıllar, Kepez’in yılları olacak. Tüm projelerimizi hayata geçirince, Kepez’de tersine göçü başlatmış olacağız. Kepez’de yaşayan hemşehrilerimiz, eğlenmeye, alışveriş yapmaya, gezmeye Konyaaltı’na Muratpaşa’ya gidiyordu. Şimdi bunu tersine dönüştüreceğiz. Antalya; alışverişe, doğaya, gezmeye, iş olanakları açısından baktığımızda çalışmaya Kepez’e gelecek.”

Proje tanıtım toplantısı, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Benzer Haberler
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *